Aktuality na Lipně

 

Lipno ožívá a po týdnech uvítá první návštěvníky

Po téměř sedmi týdnech se Lipno postupně otevírá veřejnosti. Návštěvníci se opět mohou kochat výhledy na Šumavu ze Stezky korunami stromů a od 1. května bude téměř celý areál turistům k dispozici každý den. Vše za dodržení bezpečnostních opatření.

Obsah obrázku exteriér, silnice, tráva, kolo

Popis byl vytvořen automaticky

 

Stezka korunami stromů a koloběžky

V provozu je nyní Stezka korunami stromů, zatím bez tobogánu. Lidé se k ní zatím dostanou pěšky, od 1. května pak lanovkou Lipno Express nebo Stezka busem. S prvním květnem si budou moci návštěvníci dopřát dalšího velkého zážitku – sjezdu na koloběžkách zpět na centrální parkoviště.

Vstupenky je možné si zakoupit na samoobslužných pokladnách, umístěných na centrálním parkovišti přímo u nástupu na lanovku. Turisté si mohou koupit vstupné i přes eshop www.lipnocard.cz a pokud již mají kartu hosta Lipno.card ze zimy, mohou tak z parkoviště rovnou k turniketům.

 

Království lesa zahajuje sezónu! Otevíráme už tento pátek 1. května.

Rodinný park Království lesa zahajuje novou sezonu a všechny návštěvníky čekají události nevídané. Prolézačky, schovávačky, trampolíny, skluzavky. Prostě zábava na celý den pro celou rodinu.

 

V unikátním Království lesa si užijí hodiny zábavy na desítkách atrakcí, dřevěných hradech či provazových chodníčcích. Na shledání s Vámi se těší i maskot lišák Fox a stádo živých koziček v čele s kozlíkem Kájou.

Království lesa zahajuje sezonu už tento pátek 1. května

 

Sezóna začne také bikerům

Otevřeny budou od 1. května také půjčovny. Po jezeře se tak budou prohánět čluny z půjčovny Intersport Rent Kapitanát, nacházející se v lipenském přístavu. Půjčit si můžete brusle, kolo nebo silniční koloběžky a vyrazit na výlet kolem lipenského jezera.

 

Restaurace Energo pod Stezkou korunami stromů a Šumavanka v Království lesa budou mít otevřená okénka a z nich vydávat občerstvení. Od 1. května se rozjede lanovka Promenádní, která lipenský Bikepark obsluhuje. Otevře se tak i Floutrejl, ale do začátku letních prázdnin pouze o svátcích a o víkendech.

Obsah obrázku exteriér, kolo, budova, jezdectví

Popis byl vytvořen automaticky

 

Infocentrum Lipno bude otevřené od 1.5.

Spolu s areálem se také otevře Infocentrum v Lipně nad Vltavou za dodržování všech bezpečnostních opatření. Otevřeno bude ve standartní otevírací době. Činnost směnárny prozatím nebude obnovena.

Obsah obrázku budova, exteriér, dům, červená

Popis byl vytvořen automaticky

 

Otevírací doby

 

Lanová dráha Lipno Express, od 1.5.

9:30

18:15

Lanová dráha Promenádní, od 1.5. pouze víkendy a státní svátky

10:00

17:00

Bikepark Rent, od 1.5., v provozních dnech LD promenádní

9:00

17:30

Prodejna INTERSPORT, od 1.5. PO – PÁ

9:30

17:00

Prodejna INTERSPORT, od 1.5. víkendy a státní svátky

9:00

17:00

Půjčovna INTERSPORT RENT Kapitanát

9:00

17:00

Půjčovna sjezdových koloběžek, od 1.5.

10:30

17:00

Lanový park, od 1.5.

10:00

18:00

Aquaworld

ZAVŘENO

 

Hopsárium

ZAVŘENO

 

Sauna

ZAVŘENO

 

Infocentrum

9:00 – 12:00

12:30 – 17:00